Telegrammer (ikke roser og gaver) kan afleveres i Kirkehuset mellem kl. 9.00 og 10.45.


Lørdag den 4. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Lynghedeskolen, A-klassen

Lin Rask Robrahn, Tjørnevænget 22, 7200 Grindsted
Maria Just Willestofte, Søndervold 33, 7200 Grindsted
Nicklas Søgaard Dittmann, Blødstøvlvej 2, 7200 Grindsted
Nicolai Green Poulsen, Sydtoften 149, 7200 Grindsted
Ditte Skov Jakobsen, Morsbølvej 43, 7200 Grindsted
Josephine Søgaard Glad, Hørlycks Alle 9, 7200 Grindsted
Signe Kamp Appel, Lundhedevej 20, 7200 Grindsted
Christian Borg Andersen, Søndervold 73, 7200 Grindsted
Emil Egsgaard Hansen, Lamborgvej 2, 7200 Grindsted
Kjertan Linde, Borgergade 19, 1., 7200 Grindsted

Søndag den 5. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Privatskolen

Casper Drechsler-Lundorff Christensen, Dalsøvej 109, 7200 Grindsted

Karoline Raarup Christensen, Primulavej 7, 7200 Grindsted

Mira Fænø Dahlmann, Åhavevej 28, 7200 Grindsted

Freja Alvilda Dyhrberg, Nollundvej 80, 7200 Grindsted

Johanne Høj-Hansen, Morsbølvej 64b, 7200 Grindsted

Anders Elbæk Jensen, Rugvænget 11, 7200 Grindsted

Emilie Birkekær Jensen, Boldingvej 11, 7250 Hejnsvig

Nicklas Grøndahl Jensen, Dalsvinget 20F, 7200 Grindsted

Liv Jensen Korsgaard, Fugdalvej 4, 7250 Hejnsvig

Charlotte Berg Kristensen, Nørreled 23, 7200 Grindsted

Marius Jeppesen Rechnagel, Klodhøjvej 31, 7250 Hejnsvig

Lørdag den 11. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Lynghedeskolen, B-klassen

Marika Liv Møller, Jørgen Glavinds vej 30, 7200 Grindsted
Cecilie Hartmann Thomsen, Horsbølvej 1, 7200 Grindsted
Elizabeth Trinderup Pedersen, Sydtoften 43, 7200 Grindsted
Naya Iza Christensen, Søndervold 246, 7200 Grindsted
Sif Leen Eisig, Vibes Allé 14, 7200 Grindsted
Monique Haulund, Østergade 12, 7200 Grindsted
Freja Kirkegaard Skyum, Søndervold 305, 7200 Grindsted
Melanie Klingenberg Mikkelsen, Søndervold 105, 7200 Grindsted
Sarah Nedergaard Dahl, Pilevej 10, 7200 Grindsted
Christian Nedergaard Dahl, Pilevej 10, 7200 Grindsted
Marius Elmgreen-Bekker, Tingparken 22, 2.tv., 7200 Grindsted
Mikkel Elmgreen-Bekker, Tingparken 22, 2.tv., 7200 Grindsted
Brian Í Jansagerdi, Frejasvej 3, 7200 Grindsted
Tobias Damgaard Lyngbøl, Vesterbrogade 24, st.tv., 7200 Grindsted
Oliver Bisgaard Christensen, Morsbøl Skolevej 32, 7200 Grindsted
Gustav Hemmeløff Nielsen, Åmarkvej 1, 7200 Grindsted
Sebastian Rasiah Glad, Krogagervej 16, 7200 Grindsted
Nikolaj Bliksted Uhd, Kirkebyvej 132, 7260 Sønder Omme
Magnus Handberg Skinnerup, Stenhøjvej 1A, 7250 Hejnsvig
Markus Nykjær-Andersen, Østergade 11, 7200 Grindsted

Søndag den 12. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Lynghedeskolen, C-klassen

Amalie Mortensen
Jeppe Mortensen
Ean Brandsborg Nielsen
Amanda Hvid Tønnesen
Bastian Rehder Køppen
Magnus Vind Nielsen
Nikka Møller Nielsen
Amalie Cecilie Svendsen
Stewe Marko Shawshen
Clara Atalie Nørgaard Jensen
Sofie Lystlund Pedersen
Theis Højrup Steen-Andersen
Marcus Larsen
Filip Bentzen
Nichlas Oliver Christensen

Fredag den 17. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Vestre Skole, B-klassen

Mathilde Nybroe Hansen, Vestergade 78, 7200 Grindsted
Sandra Görns Meyer, Lyngsøparken 173, 7100 Grindsted
Amalie Lebech Rønne, Klosterhedevej 9, 7200 Grindsted
Carmen Lykke Nielsen, Nygårdsvej 5, 7200 Grindsted
Sara Heering Nielsen, Dalsøvej 55, 7200 Grindsted
Emma Heick Jeppesen, Lupinvænget 16, 7200 Grindsted
Cindy Kimberley Victoria Uzor, Gl. Vejlevej 34, 7200 Grindsted
Signe Meinertz, Nygade 25, 7200 Grindsted
Viktor Meinertz, Nygade 25, 7200 Grindsted
Philip Aunsbjerg Kring, Ågeslundvej 30, 7200 Grindsted
Viktor Sønderlund Kristiansen, Engsøvænget 6, 7200 Grindsted
Magnus Marchmann Hviid Rasmussen, Ahornvej 24, 7200 Grindsted
Jonas Høllund Skjold Pedersen, Engsøparken 67, 7200 Grindsted
Gregers Marinus Mortensen, Varde Landevej 2, Starup, 7200 Grindsted
Jonathan Frederik Seberg-Andersen, Dalbo 39, 7200 Grindsted

Lørdag den 18. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Vestre Skole, A-klassen

Tiago Fyhn Esteves
Sally Stourup Landrock Lassen
Ida Møberg Ebbesen
Nicolaj Østergaard Thostesen
Cecilie Skovbjerg Vesterager
Benedicte Lykke Zubairy Mogensen
Oliver Meier Bloch
Sebastian Risager Andreassen
Sebastian Heiselberg Gier
Peter Juul Poulsen
Karoline Merete Jørgensen
Emil Kirk-Thomsen
Helena Saugmann Rahbek
Amanda Sutthana Jørgensen
Benjamin Fredslev Svejstrup
Mathias Skærlund Astorp
Kristian Green Hansen
Sigrid Søby Egebæk
Maja Mette Aalund Olsen

Søndag den 19. maj kl. 10.00 i Grindsted Kirke konfirmeres følgende fra Vestre Skole, C-klassen

Naja Korsgaard, Engsøparken 187, 7200 Grindsted
Anne Lund, Knudsøvej 3, 7200 Grindsted
Nicolai Rank Østervig, Dalsvinget 3, 7200 Grindsted
Jakob Meier Madsen, Åhavevej 8, 7200 Grindsted
Morten Holt Thygesen, Syrenvej 12, 7200 Grindsted
Johanne Maria Elvira Jakobsen, Dalsøvej 12, 7200 Grindsted
Sune Bodilsen Larsen, Dyvelsrækkevej 15, Urup, 7200 Grindsted
Lærke Moesgaard Thomsen, Nollundvej 84, 7200 Grindsted
Randi Mølgaard Hansen, Ribersvej 58, 7200 Grindsted
Marcus Mølgaard Hansen, Ribersvej 58, 7200 Grindsted
Martin Kolind Lassen, Fanøvej 16, 7200 Grindsted
Didde Lund Bjørnskov Pedersen, Gribsøvej 5, 7200 Grindsted
Frederik Johannes Lennart Hoseas Karlsen, Ribersvej 142, 7200 Grindsted
Sif Kathrine Gandrup, Dalsvinget 51, 7200 Grindsted
Victoria Egebjerg Viskum, Krarupvej 3, 7200 Grindsted
Isabell Nygaard Lessmann, Gammel Vejlevej 23, 7200 Grindsted

Konfirmationer 2019

Ingen begivenheder fundet.

Konfirmationer 2020

18apr kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, G-klassen, Lynghedeskolen
ved Steen Frøjk Søvndal

18apr kl. 10:00
26apr kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, Privatskolen
ved Egil Hvid-Olsen

26apr kl. 10:00
02maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, A-klassen, Lynghedeskolen
ved Egil Hvid-Olsen

02maj kl. 10:00
03maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, B-klassen, Lynghedeskolen
ved Steen Frøjk Søvndal

03maj kl. 10:00
08maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, A-klassen, Vestre Skole
ved Hanne Kallestrup Kobbelgaard

08maj kl. 10:00
09maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, B-klassen, Vestre Skole
ved Bodil Raakjær Jensen

09maj kl. 10:00
10maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, C-klassen, Vestre Skole
ved Steen Frøjk Søvndal

10maj kl. 10:00

Konfirmationer 2021

25apr kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, Privatskolen ved Hanne Kallestrup Kobbelgaard

25apr kl. 10:00
30apr kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, A-klassen, Vestre Skole ved Egil Hvid-Olsen

30apr kl. 10:00
01maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, B-klassen, Vestre Skole ved Bodil Raakjær Jensen

01maj kl. 10:00
02maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, C-klassen, Vestre Skole ved Steen Frøjk Søvndal

02maj kl. 10:00
08maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, A-klassen, Lynghedeskolen ved Egil Hvid-Olsen

08maj kl. 10:00
09maj kl. 10:00

Konfirmation, Grindsted Kirke

Konfirmation, B-klassen, Lynghedeskolen ved Steen Frøjk Søvndal

09maj kl. 10:00